tredmils-sadala

Skrejceļš ar ķermeņa svara atslodzes iekārtu

Veselības centra Baltezers trenažieru zāle ir viena no retajām vietām Latvijā, kur ir pieejams īpašs skrejceliņš vai tredmils, kuru izmantot var arī vecāka gadagājuma cilvēki, cilvēki ar kustību traucējumiem, kā arī cilvēki ratiņkrēslos. Skrejceliņš ir aprīkots ar īpašu iekares sistēmu, kas cilvēkiem, kuri nespēj nest savu ķermeņa svaru, palīdz nostāties uz kājām un izmantot šo kustību trenažieri.

Procedūras norise. Cilvēks ratiņkrēslā, pārvietojoties ar kruķiem vai bez palīglīdzekļiem tiek novietots uz tredmila (slīdošais skrejceliņš). Cilvēka ķermeņa augšdaļa tiek aplikta ar atbilstoša izmēra jostu. Josta ir pievienota pie iekārtas, kuru darbinot pacients tiek nedaudz piepacelts, lai samazinātu slodzi, ar kuru viņš balstās pret slīdceliņa virsmu. To, cik ļoti iekārta atslogos apakšējās ekstremitātes nosaka fizioterapeits, kura uzraudzībā notiek procedūra. Ķermeņa piepacelšana palīdz skrejceliņu lietot cilvēkiem ar lieko svaru, locītavu problēmām, pirms un pēc lielo locītavu endoprotezēšanas un citos gadījumos.

Atšķirībā no daudziem standarta fitnesa trenažieriem – skrejceliņiem, mūsu tredmilu ir iespējams iedarbināt izteikti lēnai staigāšanai, kas būtu piemērojama, piemēram, vecāka gada gājuma cilvēkiem. Skrejceliņš ir arī aprīkots ar regulējamām līdztekām, uz kurām var balstīties treniņa laikā. Pētījumi liecina, ka dotā iekārta var uzlabot gaitas kvalitāti, ātrumu un rumpja stabilitāti neiroloģiskiem pacientiem. Tāpat iekārtu veiksmīgi pielieto arī gaitas kvalitātes uzlabošanai vai saglabāšanai ortopēdiska profila pacientiem pēcoperācijas periodā, kad ir aizliegts pārslogot gūžas, ceļu un pēdu locītavas.

Tredmilu izmanto:

  • pacientiem pēc insulta,
  • pacientiem ar palielinātu ķermeņa svaru,
  • pacientiem, kuriem nepieciešams palielināt fizisko izturību,
  • pacientiem ar muguras smadzeņu bojājumiem,
  • pēc apakšējo ekstremitāšu operācijām,
  • pacientiem ar cerebrālo trieku u.c.

20 – 45 min. / 12.00 – 25.00