DSC_9507
slinga-terapija-1
slinga-terapija-2
slinga-terapija-3
slinga-terapija-4

Elastīgo saišu jeb slinga terapija“sling” – angļu valodā – “saite, iekārt saitē”

Veselības centrs Baltezers savu pakalpojumu klāstu papildinājis ar Elastīgo saišu Jeb Slinga terapiju. Slinga terapija tiek izmantota, lai panāktu uzlabojumus cilvēka kustību aparātā (muskuļos, locītavās un kaulos). Elastīgo saišu terapijā pacienta ķermenis tiek iekārts saitēs, kas palīdz fizioterapeitam labāk vadīt, koriģēt un kontrolēt pacienta kustības. Saišu pielietošana samazina slodzi, ļaujot pacientam ar mazākām grūtībām ieņemt nesāpīgu ķermeņa pozīciju un tajā aktīvi darboties. Saišu lietošana ļauj veikt paaugstinātu relaksāciju un rada papildus drošības sajūtu pacientam.

Slinga terapijas pielietojums

Slinga trepaiju pielieto gadījumos, ja ir skolioze; apaļa vai plakana mugura, plakanā pēda; “X” vai “O” veida kājas; neiroloģiskas saslimšanas, kas radījušas kustību traucējumus; sensori traucējumi vai “neveikla bērna sindroms”; bronhiālā astma vai hronisks bronhīts; enurēze utt.. Katram pacientam tiek izstrādāta individuāla vingrošanas programma atbilstoši vecumam, fiziskai sagatavotībai un diagnozei.

Slinga terapiju pielieto arī kustību-balsta aparāta problēmu gadījumā, pacientiem pēc insulta, traumām un operācijām.

Slinga terapija un tās priekšrocības

Slinga terapiju profilakses nolūkā izmanto, lai palielinātu muskuļu spēku, izturību, stiprinātu dziļo muskulatūru vai atbrīvotu saspringtos muskuļus; uzlabotu stabilitāti locītavās un stimulētu sensorimotoro sistēmu un visbeidzot – uzlabotu pašsajūtu, veselību, stāju un gaitu, uzturētu labu fizisko formu, savlaicīgo novēršot muguras problēmas.

Slinga terapija ir iespēja sniegt savam ķermenim veselīgu tonusu individuālās nodarbībās kopā ar fizioterapeitu. Tā ir viena no iedarbīgākajām fizioterapijas metodēm, kas palīdz nostiprināt dziļos muskuļus, kuri balsta mugurkaulu, uzlabo vielmaiņu mugurkaulam pieguļošajās struktūrās (skriemeļu locītavu skrimšļi, starpskriemeļu diski, saites). Kad muguras dziļie muskuļi nedarbojas, šo balsta funkciju pārņem virsējie muskuļi, kas no nepiemērotās slodzes sāp, kā arī rodas virkne citu muguras un stājas problēmu. Iedarbinot dziļos muskuļus, ļoti bieži muguras sāpes pāriet. Īpaši tiem, kuriem mugura sāp hroniski, un ārsti saka, ka ir „deģeneratīvas izmaiņas mugurkaulā” vai spondiloze (kas šobrīd mazkustīgā dzīvesveida dēļ konstatējama gandrīz visiem pēc 20 gadu vecuma).

Daudzi ģimenes ārsti, neirologi, vertebrologi, ortopēdi, ķirurgi ir pārliecinājušies par Slinga terapijas efektivitāti un lielo nozīmi kustību-balsta aparāta problēmu, muskuļu-skeletāro traucējumu ārstēšanā, kā arī, pacientu pēc insulta, traumām un operācijām rehabilitācijā gan stacionāros, gan ambulatori.

Slinga terapija ir arī unikāla alternatīva nodarbībām trenažieru zālē vai aerobikas vingrinājumiem, turklāt notiek individuāli fizioterapeita vadībā pēc individuāla plāna. Tā apvieno aktīvu treniņu un mūsdienīgas rehabilitācijas metodes.

Slinga terapiju var apmeklēt:

  • ikviens no mums, kurš grib sevi uzturēt labā fiziskā formā;
  • ja ir kustību un balsta aparāta problēmas, galvas vai muguras sāpes, locītavu artrozes, stāvokļi pēc traumām;
  • sēdoša un mazkustīga darba darītāji (biroju cilvēki, tālbraucēji šoferi u.c.)
  • jaunās māmiņas un sievietes pēc dzemdībām, kad ir mainījusies stāja, grūtniecības laikā ir sāpējusi mugura, vai tieši otrādi – tā sākusi sāpēt pēc dzemdībām. Slinga terapija palīdzēs atgūt un pat uzlabot muskuļu līdzsvaru, kāds tas ir bijis pirms grūtniecības;

Slinga terapiju var ieteikt jebkurš speciālists, taču visbiežāk to rekomendē neirologi, ģimenes ārsti un traumatologi. Pirmo konsultāciju var sniegt arī fizioterapeits, novērtējot, vai nepieciešama vēl kāda speciālista konsultācija.

Viena nodarbība  25 min. / 12.00