Veselības centrā Baltezers zinošu fizioterapeitu vadībā pieejamas ārstnieciskās vingrošanas nodarbības gan individuāli, gan grupās. Nodarbību mērķis ir nostiprināt mugurkaula muskuļu korseti, kas uzlabo un nodrošina mugurkaula segmentu stabilitāti. Nodarbībās tiek izmantoti vingrojumi, kas ir gan droši un efektīvi veselības profilaksei un ārstēšanai, gan uzlabo ķermeņa vispārējo fizisko sagatavotību, kas vajadzīga ne tikai sportā, bet arī ikdienas dzīvē.

Vislabākā muguras sāpju ārstēšana ir profilakse. Tādēļ uz nodarbībām aicināti ne tikai cilvēki, kuri jau saskārušies ar muguras problēmām, bet arī tie, kas vēlas laikus novērst potenciālās muguras problēmas. Ārstnieciskās vingrošanas nodarbības paredzētas sēdoša darba darītājiem, cilvēkiem ar mazkustīgu dzīvesveidu, muguras problēmu profilaksei, kā arī jau pie esošām saslimšanām. Izmantojot koriģējošos vingrojumus, var samazināt vai novērst dažādas ķermeņa deformācijas, piemēram, nepareizu stāju.

Nodarbībās iekļauti spēka, stiepšanās un līdzsvara vingrojumi, protams pats galvenais – dziļās muskulatūras treniņš, jo tās pamatfunkcija ir mūsu mugurkaula stabilitāte un skeleta fiksācija. Vingrojumi notiek guļus, četrrāpus un sēdus stāvoklī. Vingrošanas laikā tiek izmantotas palīgierīces – bumbas, nūjas, hanteles u.c. Liela uzmanība tiek pievērsta vēdera muskulatūras nostiprināšanai, kas ir svarīgs mugurkaula jostas daļas priekšējais balsts.

Vingrošanu neiesaka apmeklēt cilvēkiem ar kuņģa, žultspūšļa u.c. vēdera iekšējo orgānu slimībām, kā arī ar hipertensiju. Par citām saslimšanām konsultēties ar nodarbības vadītāju.

25 – 50 min. / 12.00 – 22.00

Uzlabot veselību vingrojot piedāvājam arī šādās grupu un individuālajās nodarbībās:

  • Pilates
  • Aerobika
  • Joga
  • Vingrošana topošajām māmiņām
  • Nodarbība “Vesela mugura”
  • Cīņas aerobika