Fizikālo terapiju pielieto ar ārstniecisku un profilaktisku mērķi. Salīdzinot ar medikamentozo terapiju, fizikālā terapija ir tik pat efektīva, tā ir nekaitīga, ekonomiski izdevīgāka un fizioloģiskāka.

Ar fizikālās terapijas procedūrām ārstē:

  • Mugurkaula spondilozi, radikulītu;
  • Sāpes mugurā, locītavās, kaulos un muskuļos;
  • Saaugumus, rētaudus;
  • Vāji dzīstošas čūlas;
  • Sarežģījumus pēc kaulu lūzumiem, mežģījumiem, saišu sastiepumiem, sasitumiem;
  • Galvas sāpes;
  • Kāju asinsvadu slimības (paplašinātas vēnas, vēnu iekaisumus);
  • Limfostāzi;
  • Ausu, deguna, kakla slimības;
  • Plaušu saslimšanas (bronhīts, bronhiālā astma, plaušu iekaisums).

Fizikālās terapijas procedūras nozīmē ārsts. Procedūras uzlabo vielmaiņu, uzlabo asins un limfas cirkulāciju, mobilizē organisma aizsargmehānismus. Fizikālā terapija iedarbojas uz organismu caur ādu, gļotādām, elpošanas ceļiem, audiem un orgāniem, kā rezultātā uzlabojas asins un limfas cirkulācija, tiek stimulēti uzsūkšanās procesi audos, samazinās sāpes, samazinās tūska, samazinās iekaisums, normalizējas orgānu traucētās funkcijas, tiek paaugstinātas organisma pretestības spējas.

Fizikālās terapijas kabineta darba laiki
Pirmdiena9:00 – 19:00
Otrdiena9:00 – 19:00
Trešdiena9:00 – 19:00
Ceturtdiena9:00 – 19:00
Piektdiena9:00 – 19:00
Sestdiena9:00 – 14:00
Svētdienaatpūšamies

Pusdienu pārtraukums no 13:00-13:30

Veselības centrā Baltezers pieejamie fizikālās terapijas pakalpojumi

Elektroforēze
Elektroforēzēs pamatā ir līdzstrāvas un medikamentu iedarbība uz organismu. Elektroforēzē, pielietojot medikamentus, organismā caur ādu vai gļotādu tiek ievadīti medikamentu joni. Organismā ievadītie medikamentu joni vispirms uzkrājas ādā. No turienes tie pakāpeniski uzsūcas un nokļūst vispārējā asinsritē. Medikamentu joni darbojas gan lokāli, gan visā organismā.
Elektroforēzes terapija iesakāma pie: LOR saslimšanām, neirozēm, hipertoniskās slimības, perifērās nervu sistēmas slimībām (ribstarpu neiralģija, radikulīts u.c.), gremošanas orgānu un plaušu slimībām, roku pārmērīgas svīšanas u.c.
5.00 EUR
Amplipulss
Amplipulsa terapijai ir pretsāpju, neiromiostimulējošs ārstnieciskais efekts. Izmanto elektriskas vibrācijas, kas iedarbojas uz nervu galiem, uz asinsvadiem audos, uz muskuļiem.
Amplipulsa terapija iesakāma pie: muguras sāpēm, sāpēm ceļu, plecu vai citās locītavās, palīdz novērst urīna nesaturēšanu bērniem, kustību traucējumus kājās, derīga kūtras vēdera izejas ārstēšanā.
5.00 EUR
Medicīniskie mikroviļņi
Mikroviļņu terapijai ir pretiekaisuma un pretsāpju iedarbība. Uzlabo audu barošanos, veicina to reģenerāciju, pastiprina veģetatīvās nervu sistēmas funkcijas.
Mikroviļņu terapija iesakāma pie: ausu slimībām, deguna blakusdobuma iekaisumu ārstēšanā, dažādu locītavu problēmu ārstēšanā.
5.00 EUR
Ultraskaņas terapija
Ultraskaņas terapija ir augstas frekvences mehāniskas svārstības, kas kūlīša veidā tiek pievadītas audiem.
Terapija ieteicama pie: locītavu un mugurkaula saslimšanām, saišu un muskuļu sastiepumiem, akūtiem un hroniskiem iekaisuma procesiem, strutainiem iekaisuma procesiem, elpošanas ceļu saslimšanām, ginekoloģiskām saslimšanām, ādas saslimšanām, rētaudu uzsūkšanās veicināšanai, kosmētiskiem mērķiem, t.sk. cellulītam.
5.00 EUR
Lāzerterapija
Lāzera starojumam piemīt pretsāpju, pretiekaisuma, prettūskas un asins vadu paplašinošā iedarbība. Tie samazina asins vadu tonusu, uzlabo perifēru asinsriti un paaugstina organisma pretestības spējas. Atšķirībā no medikamentozām metodēm lāzerterpija ir dozēta, neinvazīva un nerada blakus paradības. Ar lāzerterapiju var ārstēt gan akūtas slimības, gan hronisko slimību paasinājumus.
Īpaši efektīvi lāzerterapija tiek piemērota: muguras slimību ārstēšanā, deguna blakusdobuma iekaisumu ārstēšanā, ceļu locītavu ārstēšanā.
6.00 EUR
Ultraīsviļņu terapija (UVČ)
Ultraīsviļu terapija izmanto radioviļņu frekvences elektriskas svārstības.
Terapija ieteicama pie: elpošanas orgānu saslimšanām (traheīts, bronhīts, pneimonija u.c.), locītavu slimību ārstēšanā, t.sk. ar šķidrumu locītavās, muskuļu un saišu sastiepumu un plīsumu gadījumā, dažādiem iekaisumiem, t.sk. strutainiem (karbunkuli, furunkuli u.c.), LOR saslimšanām, piem. auss iekaisumiem, ginekoloģisku iekaisumu ārstēšanā.
5.00 EUR
Magnetoterapija
Magnetoterapija izmanto vājus, pulsējošus magnētiskos laukus.
Terapija ieteicama pie: sporta traumu sekām, sevišķi cīpslu un saišu sastiepumiem, ceļa menisku bojājumu un hondropātiju gadījumā, vēnu tromboflebīta gadījumā.
5.00 EUR
Siltuma aplikācijas
Šī terapija ietekmē ķermeņa virsējos audus, sekmējot asins un limfas cirkulāciju, kas savukārt veicina audu barošanos, slimības radīto kaitīgo produktu uzsūkšanos un izvadīšanu, kā arī bojāto audu atjaunošanos. Atslābina muskuļus, uzlabo ādas un zemādas audu asinsriti, samazina sāpes.
Terapija ieteicama: ārstējot kustību aparāta slimības (piemēram, locītavu, cīpslu un muskuļu hroniskus iekaisumus, kas saistīti ar kustību ierobežojumu, tūsku un sāpēm), ārstējot slikti dzīstošas brūces, ārstējot nervu sistēmas slimības, cietu un sāpīgu sarētojumu mīkstināšanai, cīņā ar bronhiālo astmu, bronhītiem.
4.00 EUR