vingrosana-stajas-korekcijai

Vingrošanas nodarbība stājas korekcijai

Veselības centrs Baltezers piedāvā ārstniecisko vingrošanu bērniem līdz 12 gadu vecumam. Ārstnieciskās vingrošanas mērķis ir pareiza fiziskās veselības attīstīšana. Nodarbības laikā tiek veicināta simetriska stājas veidošanās ar muskulatūras nostiprināšanu un normāla muskuļu tonusa veicināšanu. Tiek sekmēta lokanības, veiklības un koordinācijas attīstība, uzlabojas fiziskā izturība.

Ārstniecisko vingrošanu iesaka bērniem:

 • ar mugurkaula problēmām,
 • elpošanas ceļu slimību gadījumā,
 • ar stājas traucējumiem,
 • ar neiroloģiskām saslimšanām,
 • ar traumu sekām u.c.

25 min. / 12.00

Ārstnieciskā vingrošana bērniem no 13. gadu vecuma

Visbiežāk ārstnieciskā vingrošana šajā vecumā bērniem ir nepieciešama stājas izmaiņu un muguras sāpju dēļ, kas rodas no ilgstošas sēdēšanas gan skolā, gan ārpus tās, kā mazkustīga dzīvesveida sekas, bet reizēm tieši pretēji – pārslodzes dēļ skolā un ārpusklases nodarbībās.

Asimetrisku sporta veidu vai mūzikas instrumentu izvēle var ietekmēt bērna stāju, kā rezultātā var rasties muskuļu disbalanss un sāpes.

Pirmajā nodarbībā fizioterapeits izvērtēs bērna stāju, gaitu un konsultēs bērnu un vecākus par iespējamajiem muskuloskeletālās sistēmas izmaiņu cēloņiem. Turpmāko ārstnieciskās vingrošanas nodarbību mērķis ir mazināt konkrētā bērna problēmu, kā tiks sastādīts vingrinājumu kompleksa vingrošanai mājā.

 

Spēka grupa – vingrošana pareizas stājas veidošanai

Mūsdienās bērniem un pusaudžiem skolas vecumā lielākoties ir mazkustīgs dzīvesveids gan lielās slodzes dēļ, ar ko jātiek galā skolā, gan arī tādēļ, ka lielu daļu sava brīvā laika mūsu atvases pavada pie televizoru, datoru vai telefonu ekrāniem. Arī smagās skolas somas uzliek papildu slodzi bērnu mugurai.

Bērnībā izveidojusies stājas asimetrija atstāj paliekošas sekas uz visu mūžu.

“Spēka grupas” nodarbību laikā veselības centrā “Baltezers” fizioterapeita vadībā tiek dota iespēja izkustēties, iepazīt un paplašināt savu fizisko spēju robežas, un iegūt pārliecību par sevi ar kustības palīdzību.

Nodarbības plānotas kā iespēja turpināt nodarbības gan bērniem, gan pusaudžiem pēc ambulatorās rehabilitācijas kursa, gan arī jebkuram citam interesentam atbilstošajā vecuma grupā.

Nodarbību laikā tiek pielietots dažāda veida inventārs, lai atraktīvos veidos veiktu dziļās muskulatūras treniņu, kas tiešā veidā ir saistīts ar stājas simetriju, kā arī attīstītu spēka, līdzsvara, koordinācijas un komunikācijas prasmes.

Vingrošanas grupa pareizas stājas veidošanai bērniem un pusaudžiem sertificēta fizioterapeita vadībā.

Uz nodarbībām nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālruņiem 67990240; 29100144 vai e-pastā info@vcbaltezers.lv.

speka-grupa
fizioterapija-b

Individuālā ārstnieciskā vingrošana bērniem

 • Kustību terapija mazuļiem no 3 mēneša vecuma
 • Ārstnieciskā vingrošana pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem līdz 12 gadu vecumam
 • Ārstnieciskā vingrošona skolas vecuma bērniem (pusaudžiem) no 13.g.v.

Pirmskolas periods ir īpašs periods, kad būtu vēlams attīstīt bērnam labu fizisko sagatavotību, kas nozīmē harmonisku bērna augšanu un veselību. Šajā periodā turpinās bērna orgānu attīstība, tāpēc ir svarīgi daudz un dažādi kustēties, tādā veidā labāk attīstīsies visas bērna organisma sistēmas.Lēkšanas, tveršanas, rāpošanas, līšanas, skriešanas u.c. pamatprasmju attīstīšana veicinās līdzsvara un koordinācijas uzlabošanos. Līdz skolas vecumam jo īpaši svarīga ir kāju un pēdu muskulatūras nostiprināšana, tas būtu svarīgi plakanās pēdas profilaksei. Tāpat ir jānodarbina abu ķermeņu pušu muskulatūra, lai veidotos pareiza un simetriska bērna stāja. Šajā vecumposmā svarīgi bērnu ieinteresēt, tāpēc ārstnieciskā vingrošana vairāk  izpaužas kustību rotaļās, caur ko var panākt priecīgu un apmierinātu bērnu un ļoti labu rezultātu.

Sākumskolas periodā turpinās skeleta pārkaulošanās, bet bērna mugurkauls ir ļoti lokans un ātri, viegli deformējas. Tāpat pieaug arī muskuļu spēks, tomēr muguras muskulatūra vēl ir pārāk vāja, lai spētu noturēt ķermeni pareizā stavoklī, tāpēc šajā vecumā iespējama nepareizas stājas veidošanās. Lai no tā izvairītos, kaulu un muskuļu attīstību vēlams veicināt ar piemērotiem vingrinājumiem.

Svarīgi bērnā attīstīt lokanību, koordināciju, izturību, spēku. Tāpat piemērot vingrinājumus mugurkaula korsetes nostiprināšanai, neaizmirstot arī par elpošanas vingrinājumiem.

Veselības centrs Baltezers piedāvā individuālo ārstniecisko vingrošanu bērniem veselības veicināšanas nolūkos, kā arī bērniem ar dažādām veselības problēmām:

 • stājas un gaitas traucējumiem: (stājas vājums, stājas asimetrija, mugurkaula skolioze, plakanā pēda u.c.)
 • elpošanas sistēmas saslimšanām: ( pēc pārslimotas pneimonijas vai bronhīta, BA pacientiem, ar biežām ARS u.c.)
 • pēc dažādiem traumatiskiem bojājumiem: (kaulu mežģījumiem, lūzumiem, saišu sastiepumiem, plīsumiem u.c.)
 • neiroloģiskiem traucējumiem: (pēc muguras vai galvas smadzeņu bojājumiem – CT, spina bifida u.c.)
 • ar iedzimtām patoloģijām: (šķībais kakls, greizā pēda u.c.)
 • locītavu un saistaudu saslimšanas ( RA, JRA u.c.)
 • muskulatūras tonusa izmaiņas ( saspringta plecu josla, augšanas sāpju sindroms u.c.)

 Pirms uzsākt  ārstniecisko vingrošanu, vēlams pieteikties uz konsultāciju  pie fizioterapeita, kurš ievāks informāciju par bērna veselības stāvokli, veiks funkcionālo stājas un gaitas analīzi, nepieciešamos muskuļu testus, un, pamatojoties uz izmeklējuma – novērtēšanas rezultātiem, sastādīs individuālu vingrošanas programmu. Fizioterapeits informēs vecākus, kam būtu jāpievērš uzmanība ikdienā, kā jātrenē konkrētie muskuļi, to stiepšanas iespējas utt. Ja būs nepieciešamība, ieteiks un sadarbosies ar citiem speciālistiem, kā piemēram: ortopēdu, reimatologu, neirologu, osteopātu u.c.

Lai ārstnieciskā vingrošana  būtu efektīva, fizioterapeiti iesaka vingrojumu programmu atkārtot vismaz 2-3 reizes nedēļā. Un sākumā vēlams to darīt veselības centrā, lai kontrolētu pareizu un mērķtiecīgu vingrinājumu izpildi.