zidainu-hendlings

Zīdaiņu hendlings(no angļu val. – handling) – vecāku roku darbs, auklējot mazuli

Jau no pirmajām mazuļa dzīves dienām bērniņa pilnvērtīgai un harmoniskai attīstībai ir nepieciešama pareiza mazuļa aprūpe (ģērbšana, tveršana, celšana, autiņbiksīšu nomaiņa u.c. ). Diemžēl bieži vien pie bērna stājas un motorās attīstības problēmām ir vainīgs tieši vecāku neapzināts nepareizs zīdaiņa aprūpes roku darbs.

Lai vecāks pareizi aprūpētu mazuli ir ieteicama hendlinga konsultācija pie fizioterapeita. Ieteicamais laiks, kad apmeklēt fizioterapeita konsultāciju, lai apgūtu hendlingu ir grūtniecības laikā un bērna pirmajās dzīves nedēļās.

50 min. / 25.00

Zīdaiņu masāža un vingrošanamotorās un garīgās attīstības veicināšanai

Zīdainīti iesaka vingrināt un masēt sākot ar viņa dzīves trešo mēnesi, kad samazinās roku un kāju fizioloģiskais muskuļu tonuss, kad sāk attīstīties pirmās mazuļa fiziskās kustības (griešanās, velšanās, pozas kontrole, galviņas noturēšana u.c.).

Zinātnieki ir pierādījuši, ka zīdaiņi, kas regulāri tiek masēti un vingrināti visa pirmā dzīves gada laikā, apsteidz savus vienaudžus fiziskā spēka un prāta brieduma ziņā. Turklāt viņi trīs reizes retāk slimo ar saaukstēšanās slimībām, piecas reizes retāk ar plaušu karsoni. Regulāra masāža stimulē fizisko augšanu, smadzeņu attīstību, norūda, pozitīvi ietekmē asinsriti, elpošanu un vielmaiņu.

Bieži uz fizioterapijas nodarbībām zīdaiņiem nosūta ārsts, taču vecākiem ieteicams apmeklēt fizioterapeitu arī bez nosūtījuma, lai pārliecinātos par pareizu zīdaiņa motorās attīstības dinamiku.

Mūsu fizioterapeiti zīdaiņu masāžas un vingrošanas nodarbībās pielieto dažādas metodes, tostarp Bobata metodi un Vaita metodi. Šīs metodes terapijā palīdzēs bērnam labāk apzināties un izjust savu ķermeni, kas, savukārt, ļauj apgūt pareizas, simetriskas pozas un kustības. Pirmā dzīves gada laikā ir īpaši svarīgi iemācīties vispirms darboties ar rokām, turēt galvu, tad velties, līst, rāpot, sēdēt, piecelties kājās un, visbeidzot, stāvēt un iet. Visas šīs iemaņas veido pamatu optimālai stājai un gaitai. Vienlaikus netieši tiek veicināta arī bērna valodas, izziņas un sociālā attīstība, jo motorā un garīgā attīstība zīdaiņa vecumā ir cieši saistītas.

25 min. / 12.00

zidainu-masana-un-vingrosana